3. den ….další zápas a „Zápisník z Rakouska“

10.7.2017

I druhý zápas ve skupině jsme vyhráli!!!! 2:0 porážíme Litvu. Branky vstřelili Robert Jůzek a Adam Nedvěd. Zítra ve 13. hodin nás čeká poslední zápas ve skupině s Mexikem. #wmfc2017

Záznam utkání s Litvou…. #wmfc2017 (branky v čase 53:30 min. a 1:18 h.)

Zápisník z Rakouska……

Dobré ráno z propršeného Leogangu !

Sobotní zahájení turnaje a losování týmů do skupin proběhlo k naší spokojenosti a to jak po stránce společenské, tak i sportovní. S Kolumbií a Litvou jsme doposud nehráli a těšíme se tak na měření sil s neznámým soupeřem a Mexiko jsou staří známí usměvaví El Banditos, na které navíc „umíme“.
V prvním zápase jsme nastoupili proti nepříjemné, houževnaté, technické a atletické Kolumbii, která přijela s početnou skupinou fanoušků a zejména fanynek s hlasovým rozsahem Lucie Bílé.
Po úvodním hvizdu náš tým bohužel nepůsobil jako sebevědomý obhájce titulu a vlastními chybami jsme Kolumbijcům dali prostor a sebevědomí. Již ve 3. minutě musel Honza Vojáček nadvakrát a s pomocí břevna hasit na první pohled lehkou střelu, která však v poslední chvíli zaplavala. Tento okamžik tým zdravě nastartoval a na kopačky se začala vracet jistota a přesnost. Dobrá příležitost se naskytla po pěkné přihrávce Dana Malého na Adama Nedvěda, který byl faulován na 18 metrech. Ideální příležitost, kterou však Pavel Mencl nevyužil. Po chvíli se k centru dostal Láďa Šindelář a nádherně našel kapitána Josefa Bartoše, který se pověsil do vzduchu a mířil k tyči, ale gólman vyrazil. K dorážce se ještě dostal Pavel Mencl, ale z úhlu také trefil pouze brankáře. Hru již v této chvíli perfektně dirigoval nejlepší hráč zápasu Jiří Kysučan. Zkoušeli jsme se prosadit kombinační hrou s využitím křídelních prostorů, kde vpravo brousil lajnu Ondřej Koči a Láďa Šindelář, vlevo zkušeností a chytrostí Kolumbijce přehrávali Luboš Nachtnébl a Martin Kolář. Bohužel po nevinně vyhlížejícím souboji ze hřiště odkulhal a za levé koleno se držel Láďa Bernát, snad bude brzy v pořádku. Chvíli před koncem poločasu se po chybě ve středu hřiště a ztrátě míče řítil dravý kolumbijský útočník sám na bránu. Marně jej stíhali v dobré pohodě hrající stopeři Miloš Barna a Roman Čapek. Soupeřův striker se rozhodl pro kličku po levé ruce, ale Honza Vojáček zůstal na nohou a nadvakrát obrovskou šanci zlikvidoval, míč definitivně poslal do bezpečí Lukáš Trejtnar.
O poločasové pauze trenér Láďa Richter zvýšil hlas, upozornil na chyby a zdravě namotivoval na druhý poločasu, do kterého náš tým vstoupil aktivně a zatlačil Kolumbijce na jejich polovinu. Hru zezadu organizoval Josef Bartoš a Pepa Bolen, míč přebírali defenzivní záložníci Loci s Láďou Teplanem a přes Jirku Kysučana se hra posouvala k útočníkům. Po takovéto akci byl na 20 metrech faulován Pavel Mencl a k míči se v 46. min. postavil Pepa Bolen. Míč trefil čistým nártem a nechytatelná dělovka zapadla ke vzdálenější tyči, fotbalová lahůdka a 1:0. Kolumbijci znervózněli a my se dostávali do brejků. Několik nadějně vyhlížejících nedotáhl do konce Honza Bialek a Lukáš Tittelbach. V 62. minutě míč vybojoval Ondra Kočí, posunul míč do křídla na rozběhnutého Roberta Juzka a ten přes celé vápno křižnou přihrávkou našel nabíhajícího Pavla Mencla, který míč uklidil do protipohybu brankáře. Krásná přímočará akce, 2:0 . To se již nad stadiónem začaly stahovat mračna a spustil se déšť. Soupeř se s výsledkem nechtěl spokojit a využíval zejména křídelních prostorů, které však spolehlivě pohlídali krajní obránci Milan Čermák a Lukáš Trejtnar nalevo a Kuba Šedivý s Danem Malým napravo. V 73. minutě byla pro profuzní déšť a blesky hra přerušena.
Následně se ukázalo, že i ukončena a my tak mohli netradičně v šatně slavit první vítězství !
Vstup do turnaje se povedl, ale je třeba se vyvarovat chyb z první půle, jít zápas od zápasu, trefovat zařízení a srdíčko.. znáte to…

Dnes ve 13:00 velká neznámá z Litvy a budeme opět online, tak koukněte.