5. den – 2. zápas

Česká republika – Švédsko – 1:0

(branka ČR: Zdeněk Zlámal)

Vyrovnaný zápas proti skandinávskému soupeři plný tvrdých osobních
soubojů ve fair play duchu a zodpovědném výkonu v obraně rozhodl po
samostatném úniku Pavla Mencla Zdeněk Zlámal.

Reportáž ze zápasu:
Naším druhým soupeřem byl tým Švédska. Taktika byla jasná, „muž s blonďatými vlasy nesmí projit“
Ještě před začátkem zápasu se skvělým výkonem při zpěvu hymny blýsknul Jakub Šedivý, jehož cit pro dlouhé tony a frázovaní ocenili blízko stojící spoluhráči. Lékaři pracující v Německu si však před zítřejším zápasem musejí zopakovat slova, jelikož „voda nešumí a bory nehučí!“
Zápas jsme čutali na hřišti č. 3, které je s mnohými nerovnostmi. Tedy technicky hrát moc nešlo a tak jsme si otestovali sílu v osobních soubojích. Zápas byl velmi vyrovnány, bez vyložených šanci. Do střelecké pozice se dostal Honza Bialek, ale minul. Asi největší šanci měli Švédové když po signálu zpoza 16-ky se ocitl tváři v tvář Honzovi Vojáčkovi švédský bombarďák….přestřelil! Po menším závaru a míči vybojovaném Zdeňkem Zlámalem se k zakončení dostal Kozlík, ale střela byla slaba, neumístěna a tak si gól nezasloužila.
V druhém poločase jsme přidali a začali vyhrávat osobní souboje. Vzadu hrál výborně Josef Bartoš a uprostřed hřiště míče sbíral Jan Bechyně. Švédové se po několika odražených balonech už drali do zakončení, ale obětavým zákrokem je šance zbavil Ondřej Kočí a podruhé Radek Vojtíšek.
My jsme čekali na svou příležitost. K zajímavé možnosti se po standardních situacích se drali Josef Bartoš a Petr Neoral, ale chyběly centimetry. V Petrově případě decimetry.
Ke konci zápasu Švédové zaveleli do útoku a nám se otevřely křídelní prostory pro rychlé brejky. V 80. minutě Honza Bechyně nahrál Kozlíkovi. Ten ve sprinterském souboji předběhl o generaci staršího kolegu ze severu a nahrál Zdenkovi Zlámalovi. Pro něj nebyl problém skákající balon uklidit do sítě ! Radost byla vetší než veliká. Švédové se poté snažili alespoň o remízu, ale vzadu nás podržel Dan Malý a Vláďa Teplan.
Tak a to je vše. Dalším soupeřem je Mexiko. Vzhledem k jejich remíze proti Španělsku již máme jistý postup ze skupiny, ale jisté budeme chtít zvítězit.

2.zápas

Příspěvek byl publikován v rubrice USA 2015 a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.