8. den – 4. zápas – čtvrtfinále

Česká Republika – Irsko 1:0 (branka ČR: Zdeněk Zlámal)

Reportáž ze zápasu:

Po dni odpočinku přisel zápas o všechno, čtvrtfinále. Soupeřem nám byl tým Irska. Nováček, který ve skupině porazil loňské mistry z Brazílie. Irové se celý turnaj prezentují kvalitní defenzivou a smrticími protiútoky. Naše hra je naopak postavena na zodpovědnosti, důrazu, trpělivosti a týmovosti.

Od první minuty byl k viděni spíše boj mezi 16-kami. Naši šikovnosti jsme se dostali do několika přečíslení, ale Honza Bialek ani Loci gól nevstřelili. Irové se snažili o rychlý přechod do útoku, ale jejich akce troskotaly na výborné hrající obraně. Individuálně na krajích obrany vynikali Vlada Teplan a Radek Vojtíšek. V 16. minutě se Irové dostali do přečíslení, ale Honza Vojáček v bráně situace s přehledem vyřešil. Před koncem poločasu se po nedorozumění v obraně Iru hnal do šance Pavel „kozlik“ Mencl, ale v poslední chvíli Irsky stoper míč odvrátil na roh.
Poločas skončil upracovanou a spravedlivou remízou 0:0.
Do druhé půle Irové udělali několik změn a šetřili své opory na závěr zápasu. My jsme tak od první minuty začali soupeře přehrávat a dostávali se do šancí. Ke střele zpoza 16-ky se dostal Jirka Kysučan , ale těsně minul. Že zápas bolel ví dobře Ondřej Kočí, který v souboji po faulu loktem pozbyl špičku špičáku. V útoku dobře držel a rozdával míč Honza Bialek a na svou šanci číhal Petr Neoral. Ta přišla v 60. minutě, kdy akci po levém křídle rozjel Zdenek Zlámal, předal do běhu Lukasi Trejtnarovi na jehož přihrávku před prázdnou bránu Petr o centimetry nedosáhl. Irové se snažili využít každé ztráty balonu ve středu hřiště, ale naráželi na dobře organizovanou stoperskou dvojici Dan Malý a Pepa Bolen. S přibývajícím casem Irům docházely sily a naše akce tak zastavovali za cenu častých faulu. Po dobře koplé standardce Vláďou Šindelářem se k hlavičce dostal Josef Bartoš, ale gólmana Iru nepřekonal. Když už to vypadalo, že zapas skončí remízou, přišla nejdůležitější akce zapasu. Po vyhraném souboji ve středu hřiště se k míči dostal Pavel Mencl, ten míč potáhl středem a na levý roh velkého čtverce nahrál Zdeňkovi Zlámalovi. Ten se zbavil kličkou protihráče a krásnou střelou k bližší tyči zajistil našemu týmu vedení!
Irové se poté v 11 hráčích vrhli do útoku. Několik důležitých soubojů na zemi i ve vzduchu vyhráli Jan Lukeš, Luba Nachtnebl a Honza Bechyně a my tak mohli slavit. V těchto chvílích jsme rádi, že s námi je i špičkový zpěvák Jakub Šedivý!

Šrámů přibývá a sil ubývá, ale vysněný cil se blíží. Zítra nás čeká tým USA!

Kozlik

ČTVRTFINÁLE ONLINE…..
http://www.onlajny.com/match/index/date/2015-07-02/id/147780

4.zápas

Příspěvek byl publikován v rubrice USA 2015 a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.