2.7.2015

Česká republika – USA 4:1

(branky ČR: Ladislav Šindelář, Jiří Kysučan, Josef Bolen, Jan Bialek)

Reportáž ze zápasu:

Jen jeden den po náročném zápase proti Irsku se nás tým v semifinále postavil domácímu výběru. Američane oproti loňskému roku významně posílil, dokonce najmuli profesionálního kouče a my tak tušili, že zápas bude mnohem těžší než vloni, kdy jsme zvítězili 5:1.
Američané začali velmi svižně a důrazem a pohybem na hřišti českému výběru dělali obtíže. V prvních deseti minutách se žádný z tymu do vážnější příležitosti nedostal. Ve 12. minutě Láďa Šindelář pěkným obloučkem za obranu vysunul Pavla Mencla, ten si obhodil obránce, který ho nešikovně fauloval za hranici velkého čtverce. Penalta! Té se chopil Šindy. Vystřelil po gólmanově pravici, ale brankář směr střely vystihl. Naštěstí se míč odrazil zpět k exekutorovi a ten míc doklepnul do brany…..1:0! Američané od této chvíle působili zaskočeně a my na hřišti začali dominovat. O 5 minut později hezky dlouhý balon sklepl Pavel Mencl pro Honzu Bialka, ten udělal prostor Jirkovi Kysučanovi, kterému následně přesně nahrál. Jirka vystřelil svou 3krát operovanou pravačkou a míč zapadl za bližší tyč, 2:0! Začátek jako ze říše snů. Český tým se poté snažil držet míč na svých kopačkách, což se mu velmi dobře dařilo. Obranu dirigoval Dan Malý a na krajích si své defenzivní i ofenzivní úkoly perfektně plnili Vláďa Teplan a Petr Bezděk. Poločas se dohrál ve středu pole bez dalších vyložených šanci.
Američané se o poločasové přestávce několikrát povzbudili hlasitým „come on“ a byli odhodláni skoré zvrátit ve svůj prospěch. Od začátku druhé půle půda hořela pod kopačkami. V těchto chvílích jsme využili zkušenosti získané v minulých turnajích. Velmi dobře fungovala záložní řada, kde uprostřed hřiště míče distribuoval Loci a Ondra Kočí. V 60. minutě jsme zahrávali sérii rohu. Po jednom z nich se k zakončení dostal Luba Nachtnebl, ale hlavičkoval nad. V 65. minutě se po dlouhém vykopu Jendy Vojáčka do šance prodral Lukáš Trejtnar, ale o pár centimetru minul. O pár minut později se k přímému kopu z 25 metru postavil Pepa „Bolino“ Bolen. Nenechal se rozhodit pískajícím americkým publikem a vyslal dělovku přímo na bránu. Míč zapadl pod břevno a po krásné brance jsme zvýšili na 3:0. V 70. minutě, po ztrátě míče uprostřed hřiště, se k míči dostal americký středopolař a ranou k tyči snížil na 3:1, to už byl v bráně Radek Žižka. Soupeř poté vrhl všechny sily do útoku a snažil se vstřelit další branku. Ale my jsme zvykli pracovat a hrát pod tlakem. Okénka v obraně soupeře využil Kuba Šedivý a z pravé lajny nasel před branou Honzu Bialka. Ten neváhal a korunoval svůj velmi dobry výkon golem na 4:1. Závěr se neobešel bez emocí, ale vepředu míč dobře podrželi Petr „Česťa „Neoral a Tomáš Engel. Jsme ve finále!
Celý zapas od lajny sledoval také český ambasador v LA , který nám přivezl zasloužené pozápasové české pivo a my si tak společně s trenérem Milošem Adamcem a manažérem Martinem Engelem mohli připít na vítězství.
Na Den nezávislosti se ve finále utkáme proti Maďarsku a doufáme, že se 4.cervenec stane dnem plným oslav také v České republice.