Turnaj s mediálními partnery

Příprava na World Medical Football Championship 2014

26.04.2014 Praha – Strahov

Dalším pokračováním přípravy českých lékařů na světový šampionát, konaný tento rok v Brazílii, byl turnaj s mediálními partnery – Mladou frontou, ČT4 Sport a Českým rozhlasem – konaný 26.4.2014 na pražském Strahově.
Z původně plánovaných několika týmů mediálních partnerů se nakonec, nejspíše vlivem neblahé předpovědi počasí, stal pouze jeden. A tak se reprezentanti rozděleni vedví utkali s týmem složeným jak z novinářských es Mladé fronty, tak sporťáků z televize a rozhlasu.
Za ideálního a na tuto dobu překvapivého počasí – „azuro“ – se hrál na kvalitním povrchu celkem pohledný fotbal. Bylo vidět, že si všichni po zimě odpočinuli a ti co se již probudili, hýřili aktivitou a chutí do hry. V prvním utkání se utkali „červení“ reprezentanti s týmem mediálních partnerů a po celkem vyrovnaném začátku zápasu v druhém poločase rozhodli „mač“ ve svůj prospěch a vyhráli. Druhým zápasem bylo utkání mediálních partnerů s „bílým“ oddílem reprezentačních kanonýrů (kteří se museli převléknout do červeného, neb novináři byli bílí pořád). Reprezentanti gólově při chuti a se stopami znatelné únavy u soupeře po předchozím utkání začátek lehce podcenili. Nicméně s průběhem utkání stejně tak jako jejich červení spoluhráči zakončili své utkání úspěšně a výrazným rozdílem.
Nejvíce atraktivním v očích všech reprezentantů i diváků měl být a doufám, že i byl vzájemný souboj „červených“ a „bílých“. Někteří ve smyslu boje o základní sestavu značně utáhly špunty na kopačkách a gumy v trenkách a tak se od začátku hrálo pěkně od podlahy. Nic na tom neměnil ani fakt, že povrch trochu oschnul a již nebyl tak kluzký jako v předchozích zápasech. Jezdilo se po zadku i po břiše, vzduchem létali kopačky i peprné komentáře výkonů spoluhráčů. Všichni dělali co mohli, aby strhli vítězství na svou stanu. Remíze zabránit nakonec nedokázal nikdo…..
A tak se večer v hotelu Smaragd mělo zase o čem povídat a na co pít. A tak to má být.

T.H.

Příspěvek byl publikován v rubrice Akce, Aktuality a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.