Zahájení turnaje a naše skupina ne nepodobná loňskému losu.

3.den

Včerejší den se odehrával ve znamení očekávání večerní fotbalové loterie. Součástí úvodního ceremoniálu se totiž losovalo obsazení nominovaných týmů do základních skupin turnaje. Vznikaly a nabízely se různé teorie a spekulace, koho bychom chtěli jako hratelného soupeře a kdo mohl pro náš “jízdní řád” znamenat případné komplikace. Jedno bylo jisté, na tým Německa jsme narazili nejen loni ve skupině a pak později v samotném finále, ale i letos a to v odletové hale v Munchenu. Mělo nás to trknout, že už je nám to je prakticky souzené rozdat si to se západními sousedy již v úvodních zápasech.
Výstup z pestrého galavečera je pro český tým tedy následující. Náš tým bude v základní skupině prověřen týmy Německa, Jižní Korey a Spojených států amerických. Vyjma USA, je to prakticky vzpomínka a jakési dejavu na loňské rozlosování, kde jsme namísto týmu USA porovnali své fotbalové síly s týmem Švédska.
V našich řadách zavládlo překvapení, lehký šok, ale v kontextu s ostatními skupinami jsme byli s našimi sousedy v tabulce celkově spokojeni.
Atmosféra úvodního ceremoniálu potom dále gradovala prezentacemi a videozdravicemi účastnících se týmů. Nejlepší videa pocházela z dílny ekonomicky silných týmů Jižní Korey, USA a Ruska. V porovnání s nimi náš střihový, krátký a akční trailer udělal rovněž v kongresovém sále patřičné ticho a důstojno okořeněné závěrečným nenuceným potleskem.
Na závěr nemohla přijít jiná tečka než vystoupení školy místní samby, kde se po dlouhých děkovných proslovech konečně dostala ke slovu dynamika, mládí, temperament a ladné pohyby v bocích brazilských tanečnic a tanečníků. Viděli jsme a zažili jsme večer brazilské vstřícnosti a radosti ze života. Noční odjezd autobusy, kdy se již nedodržoval zasedací pořádek podle národností naznačoval, že nepůjde jen o nacionální touhy zvítězit, ale snad i o oslavu fotbalu, medicíny a lidí, kolem těchto dvou fenoménů působících.
Na první zápas na nás připadli silní a disciplinovaní Němci. Jejich motivace je stejná jako ta naše, nechat na hřišti všechno a nedat soupeři žádný balón zadarmo. Jim nahrává zkušenost, tradiční účast na turnaji a přesně organizovaná činnost mužstva na hřišti i mimo něj. Náš fotbal zdobí zase nápady, kreativita a pohoda v týmu. Již dnes se ukáže, které z výše zmíněných zbraní budou mít větší kalibr.
Čeští lvi jdou na to.

ZDRAVÍ ČEŠTÍ LVI…. SLEDUJTE NÁŠ PRAVIDELNÝ DENÍK Z TURNAJE V BRAZÍLII. DĚKUJEME, ČESKÉ FANYNKY A FANOUŠCI!!!

rozlosovani

Příspěvek byl publikován v rubrice Akce, Aktuality, Natal 2014 a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.