6. den – 3. zápas

29.6.2015

Česká republika – Mexiko – 8:1

(branky ČR: Petr Neoral 2x, Lukáš Trejtnar 2x, Ladislav Šindelář, Josef Bolen, Tomáš Engel, Josef Bartoš)

Reportáž ze zápasu:

Uprostřed Kalifornské výhně nám posledním soupeřem ve skupině byl tým Mexika. Nováček, v jehož středu hraje několik technických hráčů, jejichž těžiště je proklatě nízko. Dosud vsak tým Mexika získal pouze bod za remízu se Španělskem.
Nastoupili jsme v mírně pozměněné sestavě a někteří hráči tak mohli hojit rány z minula. Náš tým měl od úvodu výraznou převahu. Dařily se nám krátké narážečky i dlouhé míče do volných prostoru.
K prvnímu zakončení se po rohu dostal Radek Vojtíšek, jehož hlavičku vykopl „amigo“ až z brankové čáry. Další akci po křídle táhnul Zdena Zlámal, který nahrál dobře postavenému Honzovi Bechyňovi, ale ten by na zakončení raději zapomenul.
V 6. minutě si na dlouhý balon naběhl Radek Vojtíšek a byl zastaven až faulem ve velkém čtverci, penalta! Tu Pepa Bolen kopl zkušeně do protipohybu. 1:0.
Už o minutu později bylo 2:0, když krásně zakroucený volný přímy kop Jakuba Šedivého usměrnil do sítě Josef Bartoš. Ve 23. minutě náš tým rozehrál ukázkovou akci a po ose Šindelař-Krahulik-Bialek se míč dostal k Lukáši Trejtnarovi, který míč doklepl z rohu malého vápna do sítě, 3:0. O 5 minut později vystihl chybu v rozehrávce soupeře Petr Neoral, posunul na Šindyho a ten neumístěnou, ale zato jedovatou střelou rozvlnil síť počtvrté. Gólu byl blízko také Ondřej Kočí, ale po rohu hlavičkoval pouze do břevna. Příště se prý bude vice snažit. Po několika dalších vteřinách se do akce vřítil Petr Neoral, ale koncovku uspěchal , respektive vůbec nezakončil. Jeho chvíle měly teprve přijít. Pár chvil před koncem poločasu, když už se diváci začali ubírat do fronty na „hot dog“ , se k rohu postavil Trejtny. Míč k překvapení všech zakroutil přímo do brány! Dle Lukase se jednalo o záměr a my mu tedy věříme. Poločas 5:0.
Po změně stran se obraz hry výrazněji nezměnil. Lékařům z Mexika docházel kyslík a my měli chuť přidat další branky. Na 6:0 střelou levačkou zpoza 16-ky zvyšoval Tom Engel, když ho k zakončení vybídnul perfektní přihrávkou Zdenda Zlámal.
Tomáš se po chvíli dostal do další střelecké pozice, ale svoji silnější pravačkou přestřelil. V 55. minutě z pravého křídla centroval Honza Bialek a milimetrové přesným pasem našel na zadní tyči číhajícího Petra Neorala. Ten přeskočil brankáře i vysokého stopera a zvýšil na 7:0! Po míči vybojovaném Vláďou Teplanem zpoza vápna střílel Pepa Bolen, ale další gól nepřidal. Asi nejpohlednější akce zápasu přišla v poslední desetiminutovce. Loci, který hrál výborný zápas, zatáhl balon po pravém křídle a nacentroval na Petra Neorala. Ten zakončil do tyče, aby se k němu míč přes Šindyho opět vrátil a on mohl zvýšit už na 8:0. V 78. minutě se po nedorozumění v obraně, kde jinak velmi jisty zápas odehrál Vlada Richter, dostal míč ke Gabovi a ten Radku Žižkovi v bráně nedal šanci. 8:1. V závěru ještě po průniku Petra Bezděka střílel Luba Nachtnebel, ale další gól nepřidal.
Poslední a nelehký zápas ve skupině jsme zvládli a vítezství 8:1 je nejvyšší, jakého kdy náš tým na MS dosáhnul.
Po zítřejším volném dnu nás čekají ve čtvrtfinále Irové. Tým, který dosud předvádí nejlepší fotbal a je plný báječných fotbalistu.
Moc Vám děkujeme za podporu a doufáme, ze Vás nezklameme.