Český tým obsadil na MS ve Vídni celkové 5. místo s bilancí 4-1-1 a skóre 15:6.

Soupeři českého týmu ve skupině budou Kolumbie 🇨🇴, Ukrajina 🇺🇦 a Německo 🇩🇪

Branky: 3. Točik, 74. Hála – 37. Schäfer

Karty: 16. Bořke (CZE), 58. Chmela (CZE)

Podrobnosti na

2. zápas ve skupině 3. 7. 2023 v 9:45

Česko 🇨🇿 – Kolumbie 🇨🇴 0:0 (0:0)

Česko si vypracovala pár brankových příležitostí, dvakrát orazítkovalo břevno, brankář soupeře ale míč z branky vytahovat nemusel. I Kolumbie měla své šance, pozorný Pavelka ale udržel čisté konto. Naše reprezentace je tak s Kolumbií na prvním místě, oba mají čtyři body a oba týmy mají skóre 2:1. Vše se tak rozhodne v posledních zápasech skupiny, kdy naše reprezentace v úterý od 15:00 změří síly s Ukrajinou a Kolumbie odehraje zápas s Německem.

3. utkání ve skupině 4. 7. v 15 hod

Ukrajina 🇺🇦 – Česko 🇨🇿 1:5 (0:2)

Branky: 72. ? – 17. Bořke, 37. Mencl, 46. Bialek, 65. Chmela, 67. Točik

Neproměněná penalta: 44. Šindelář (CZE), brankář zneškodnil

Skončilo nám utkání, ve kterém Česko poráží Ukrajinu 5:1 a postupuje tak do čtvrtfinále Mistrovství světa lékařských týmů! Po prvním poločase byl stav příznivý pro náš celek, když se prosadil Bořke a Mencl. Hned v úvodu druhého poločasu neproměnil penaltu Šindelář, ale to vůbec nevadilo, protože třetí branku za malou chvíli přidal Bialek. O dvacet minut později navýšili vedení Chmela a Točik a bylo jasné, že český tým vyhraje. Ke konci zápasu ale Pavelka inkasoval a bohužel čisté konto neudržel. Česko tak postupuje do čtvrtfinále.

4. utkání – čtvrtfinále 6. 7. 2023 13:15

Česko 🇨🇿 – Velká Británie 🇬🇧 0:2 (0:1)

Černá série proti týmu Velké Británie

pokračuje, již třetí zápas jsme s tímto týmem, vždy po velkých bitvách, prohráli.

PS: každá série musí jednou skončit

5. utkání – semifinále o 5. až 8. místo 7. 7. 2013 v 11:30

Česko 🇨🇿 – Německo 🇩🇪 3:1 (2:1)

Branky: 10. Hladiš, 36. Fiala, 45. Točik – 3. Schlaffer

6. utkání o 5. místo 8. 7. v 8:30

Česko 🇨🇿 – Maďarsko 🇭🇺 5:1 (1:0)

Branky: 36. Hladiš, 60. Mencl, 66. Točik, 72. Bialek, 78. Šindelář – 43. ?
Karty: 51. Nedvěd (CZE), 63. Mencl (CZE)
Skončilo nám utkání o páté místo, ve kterém Česko poráží Maďarsko vysoko 5:1! Vstup do utkání byl z obou stran opatrný, ani jeden z týmů nechtěl udělat výraznější chybu. Těsně před přestávkou se prosadil Hladiš a náš tým šel do druhého poločasu v lepší pozici. Bohužel hned zkraje poločasu přišla chyba a srovnání. To bylo ale vše, co Maďarsko předvedlo. Potom začala úřadovat útočná síla české reprezentace, a po brankách Mencla, Točika, Bialka a Šindeláře se skóre zastavilo na 5:1. Česká reprezentace tak končí na Mistrovství světa lékařských týmů na pátém místě. Ve čtvrtfinále nestačil náš výběr na Velkou Británii, která odehraje odpoledne finále s Irskem.