Cesta za exotikou aneb po roce spolu a rovnou v Brazílii.

1. den

Česká lékařská fotbalová reprezentace hlásí příjezd do země fotbalu zaslíbené. Dnes v 1:00 místního času jsme konečně doputovali po náročném přesunu do hotelu Ocean Palace, který bude pro příštích 10 dní azylem našeho týmu v rámci konání jubilejního 20. ročníku fotbalového Mistrovství světa lékařů, Natal 2014.
Shodou okolností zde Czech national medical football team, což je oficiální název našeho mužstva zažije dvojí porci fotbalu. Jednu, kterou si sám odehraje v rámci nominačního zápasového pavouka a druhou v podobě konání nejsledovanější akce současného sportovního světa – Mistrovství světa ve fotbale, Brasil 2014. A nutno podotknout, že fotbal je v Brazílii i mimo tuto velkolepou akci všudypřítomný. Hraje se, kde to jen trochu jde. Na pláži, v ulicích, na dětských hřištích i ve slovních přestřelkách v restauracích. Opravdu velký svátek pro každého člena českého lékařského týmu.
Cesta přes několika tisícikilometrovou distanci proběhla bez větších komplikací. Ráno 3.7. v 5:30 se to na ulici Sokolská hemžilo postavičkami v kompletech české fotbalové reprezentace, to se čeští lékaři sjížděli u nástupní hrany autobusu, aby nás po početní kompletizaci MUDr. Martinem Engelem, tento odvezl na letiště do Mnichova. Tato fáze cesty probíhala v družném rozhovoru, zejména v zadní části vozu panovala výborná nálada a veselí. Po přejetí Šumavy a Schwarzwaldu jsme už vyhlíželi šipky na Mnichov a jeho Josef Strauss airport.
Po „vylodění“ se z autobusu nás čekala klasická procedura letištních kontrol, check-inů, označování kufrů atd. Zejména kontrola zavazadel připomněla některým z nás , co není a je povoleno brát si s sebou na palubu letadla. Pak už jsme se ocitnuli v bezcelní zóně a po návštěvě několika obchodů a fastfoodů se směřovali k našemu gate k dlouhoočekávanému „boardingu“. Z portugalskými aeroliniemi to nebylo úplně bez zpoždění, ale v globále jsme byli rádi, že už jsme konečně vzlétli směr Lisabon. Po dvouapůlhodinovém letu jsme se podvozkovými koly dotkli země portugalské metropole. Zde nás čekalo čtyřhodinové čekání a přesednutí na jiný letoun portugalských aerolinií, který měl nasměrováno do brazilského města Natal, cíle naší cesty za fotbalovou exotikou.
Zhruba kolem půlnoci místního času jsme se z klimatizovaného prostoru letadlové kabiny dostali k prvnímu nadechnutí onoho pověstného tropického teplého a vlhkého vzduchu. Balzám na sliznice dýchacích cest, ale nápor na metabolismus a kardiovaskulární aparát.
První, co zde budeme v předzápasové fázi turnaje potřebovat bude aklimatizace. Pojali jsme ji po svém a po odbavení se na hotelové recepci a rozdělení se do jednotlivých pokojů se malá skupinka rozhodla ještě „ochutnat“ noční oceán. Náš hotel je totiž zapuštěn do pobřežního svahu a pokoje s výhledem na pravidelný oceánský příboj jen několik metrů od ložnicových balkónů tak přímo volají po skoku do pravidelných rozbouřených vln. Po nočním „křestu“ a rozloučení se s oceánem nás čekalo to nejpotřebnější. Spánek a doplnění sil z náročné cesty. Bez hypnotik, bez knížek , u oceánu se usíná zdravě a záhy.

ZDRAVÍ ČEŠTÍ LVI…. SLEDUJTE NÁŠ PRAVIDELNÝ DENÍK Z TURNAJE V BRAZÍLII. DĚKUJEME, ČESKÉ FANYNKY A FANOUŠCI!!!

Příspěvek byl publikován v rubrice Akce, Aktuality, Natal 2014 a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.