Den 2

1.7.2019

Tak jsme si konečně zazpívali! Začínám od konce, ale protože máme velikou radost, tak mi to jistě odpustíte. Po včerejším direktu od Argentiny nás dnes čekal houževnatý tým Jižní Korey.
Každý si uvědomoval důležitost zápasu a v autobuse bylo cítí lehké napětí, ale stejně tak i odhodlání zvítězit.
Ihned po začátku jsme soupeře zatlačili na jeho polovinu. Hráli jsme opravdu hezký, kombinační fotbal a drželi míč na svých kopačkách. Do první šance se dostal Martin Bořke, který však hlavičkou nedokázal trefit zařízení. Nemuselo nás to dlouho mrzet, jelikož po chvílí se Roman Hála dostal k propadlému balónu a s ledovým klidem míč uklidil k protější tyči. Následovala čistá radost. Následně Honza Vojáček chytil nebezpečný trestný kop a udržel nás ve vedení. Kombinaci řídili ze středu hřiště Jirka Kysučan s Vláďou Teplanem a rozdávali kvalitní míče do stran na Davida Kintera a Milana Čermáka. Asi po 20 minutách se k odraženému balónu na hranici velkého vápna dostal Pavel Mencl, který navýšil vedení na 2:0. Do konce poločasu jsme ještě měli pár možností navýšit vedení, ale Jihokorejci se ubránili a ani Matěj Matura s Ondrou Kočím se proti zahuštěné obraně nedokázali prosadit.

Do druhého poločasu nastoupil v bráně debutant Jakub Pavelka, který svůj první zápas zvládnul bezchybně. Hra soupeře byla postavená na nakopávaných míčích, které jistě odvracel Luboš Nachtnebl, Daník Malý , Vašek Svoboda, Roman „Bejček“ Čapek a Jakub Šedivý. Postupnými útoky jsme rozebírali obranu soupeře, ale Marek Vinkler ani Lukáš Tittelbach míč do sítě z bezprostřední blízkosti nedotlačili. Navýšit na 3:O se nám podařilo po hezké akci Adama Nedvěda, který upaloval od poloviny sám na bránu a v poslední chvíli míč nesobecky předložil Šindimu, který se trefil již na svém 7. mistrovství a jehož forma a sebevědomí s věkem stále roste. Klid a rozhodnutí přinesl druhý gól Pavla Mencla, který se zorientoval ve vápně a doklepnul odražený míč. Radost ze svého prvního gólu si také udělal Martin Bořke, který křižnou střelou prostřelil gólmana hostí a navýšil na konečných 5:0.