Den 3

2.7.2019

Budíček v 5:45 místního času nás probudil do posledního hracího dne skupinové fáze. Od 8:00 náš tým nastoupil proti zkušenému a kvalitnímu výběru Rakouska. Naše sestava zůstala beze změn a my věděli, že pomýšlet na postup ze skupiny můžeme jen v případě vítězství.

Na soupeře jsme vlétli od první minuty a po vybojovaném rohovém kopu nás brzy poslal do vedení Roman Čapek. Rakušané se nevzdali a vybojovali si několik standartních situací, které však naši obránci, tedy Luba Nachtnebl, Milan Čermák a Jakub Šedivý perfektně uskákali. Po této naší poněkud pasivní pětiminutovce jsme opět začali diktovat tempo hry a po jedné ze standartních situací míč doklepl do brány Pavel Mencl, 2:0. Do konce poločasu jsme si, díky aktivitě Pavla Buchvalda s Davidem Kintrem na jedné lajně a Honzy Krykorky s Martinem Bořkem na straně druhé, vytvořili řadu šancí k navýšení, ale žádná se neujala. Dokonce i takový zkušený borec jako je Jirka Kysučan, dokázal přestřelit zařízení z 11 metrů. Ve druhém poločase jsme míč drželi na svých kopačkách a soupeře nepouštěli na naši polovinu. Z postupných útoků jsme si vytvářeli střelecké pozice, ale ani Adam Nedvěd, Vláďa Teplan nebo Ondřej Kočí své šance neproměnili. Po získaném míči a rychlém protiútoku se dostával do šance Pavel Mencl který byl faulován ve vápně, penalta. Vyhlášený exekutor Šindy si s pokutovým kopem věděl rady a mohl tak předvést svou typickou oslavu. Tedy poklek na kolenou, bušení pěstmi do prsou a hlasitý vokální doprovod „jooo“.

Po nenápadné akci soupeře, faulu a následném trestném kopu propadl nešťastně míč za záda Kuby Pavlenky, 3:1.  Zápas se dohrával ve vysokém tempu a soupeř se snažil o kontaktní gól. Rozhodnutí přišlo po ráně Lukáše Hloucha, který z 25 metrů trefil nádherně pod břevno.

Do konce zápasu mohli přidat branku Daniel Fenakel, Matěj Mazura a Lukáš Tittelbach, ale góly si nechali na příště. Konečný výsledek je tedy 4:1 a my tak velmi pravděpodobně postupujeme do vyřazovací fáze. Soupeře se dozvíme po dohrání všech zápasů. Dnes nás tedy čeká vítězný večírek a zítra zasloužené volno.

Moc zdravíme domů a děkujeme za podporu!