Den 5 a 6

6.7.2019

Po dvoudenní pauze, vynucené únavou a přehřátím, se opět ozýváme z Mexika.
A máme samé dobré zprávy! Začněme tedy popořadě.

Ve čtvrtek jsme nastoupili ve čtvrtfinále proti Ukrajině. Jedná se o tradičního, a musím říct že neoblíbeného, soupeře. Protivník si naše antipatie získal zejména svým arogantním vystupováním a chováním, které absolutně nereflektuje zásady fair play na hřišti i mimo něj.

No alespoň nám nechyběla maximální motivace a vůle zvítězit. Věděli jsme, že se namísto kombinačního fotbalu bude 80 minut bojovat. A od úvodního hvizdu tomu tak opravdu bylo. Soupeř se asi po 20 minutách dostal do vedení, kdy se po naší ztrátě míče na levé straně hřiště a několika šťastných odrazech míč dostal k ukrajinskému útočníkovi, který zpoza šestnácky trefil pod břevno. Gól nás poněkud zaskočil a soupeř byl v těchto chvílích lepší.

Před koncem poločasu jsme však opět začali být dominantním týmem, což vyústilo v trestný kop, kdy byl 25 metrů od brány faulován Lukáš Hlouch. Míč si nachystal kapitán Vláďa Teplan a neuvěřitelnou, tvrdou a přesnou střelou k tyči rozvlnil síť. V druhé poločase pokračoval boj o každý centimetr hřiště. Emoce převažovaly nad radostí ze hry a další gól již nepadl, tedy penalty. Na ty jsme si věřili, protože máme Honzu Vojáčka .. a taky pět střelců.

Po pěti sériích bylo rozhodnuto, zvítězili jsme! Rozhodující penaltu za náš tým chladnokrevně proměnil Luboš Nachtnebl. Taktika Trenéra Lukáše Trejtnara slavila úspěch a my byli nadšení z postupu do semifinále.

V tom se nám v pátek postavil silný tým Katalánska, který ve čtvrtfinále v pikantním souboji zdolal tým Španělska. Zápas se odehrál ve zcela jiné atmosféře než předchozí den. Oba týmy se snažili o kombinační fotbal a hezké akce se střídaly na obou stranách. Naši první gólovou radost připravil Mára Vinkler, který perfektně nacentroval na Romana Hálu. Ten se prosadil proti obránci a míč uklidil do sítě, 1:0. Po gólu tempo neopadlo a naopak pokračoval líbivý fotbal s velkým počtem přihrávek. Když už se oba týmy chystali na poločasovou pauzu, tak Láďa Šindelář z rohového kopu perfektně našel hlavu Adama Nedvěda a ten navýšil na poločasových 2:0. Po přestávce Katálanci vrhli všechny síly do útoku a nám se tak otvírala možnost rychlých protiútoků. Jeden takový musel soupeř přerušit faulem. K trestnému kopu se postavil Jirka Kysučan, který přesně našel hlavu Pavla Mencla. Ten vrátil míč před bránu na Adama Nedvěda, který navýšil na 3:0. Zápas se zdál rozhodnutý, ale soupeř nesložil zbraně, naopak. Po rychlé akci na levé polovině hřiště brzy snížil na 3:1 a horkokrevných Katalánců bylo plné hřiště. Ze svých akcí naštěstí nastřelili „jen“ tyč a zbytek šancí pochytali Honza Vojáček a následně Kuba Pavelka. Klid a rozhodnutí přinesla akce Martina Bořkeho. Ten doběhl zdánlivě ztracený balón a přesným centrem našel Matěje Mazuru, který vsítil svůj první gól na MS. 4:1 je tedy konečný výsledek a nám se otevřela cesta do finále, kde nás čekají velice kvalitní Britové. Máme jim co vracet, protože právě oni nás porazili v loňském pražském finále.

V dnešním zápase si zahráli všichni hráči našeho týmu a každý bojoval na hranici svých možností. Zítra však musíme jít až za limity. Věřím, že to dokážeme, protože vnitřní síla týmu je obrovská.