Den 5 – čtvrtfinále proti Ukrajině, „SG“ proti Litvě

4.7.2019

Čtvrtfinále – 4. 7. 2019 od 17:30 hod (SEČ)
Česko 🇨🇿 – Ukrajina 🇺🇦 2:1 (1:1, na pen.: 4:3) Branky: 35. Teplan – rozhodující penalta Nachtnebl

SG – o 9. – 16. místo 1. zápas 4. 7. od 8 hod (15 hod SEČ)
Česko 🇨🇿 – Litva 🇱🇹 1:5 (1:2).
Dnešní zápas nám proti kvalitnímu soupeři nevyšel. Naše pomalejší hra, chybky v obraně a smůla v zakončení vedla k uvedenému vysledku. Kromě se sebezapřením hrajícího Miloše Barny se hned v úvodu zranil Zbyšek Kaššai, který nemohl dále pokračovat. Se zdravotními obtížemi se potýkal i Michal Moravec a Pavel Rokyta. Bohužel hned v úvodu jsme dostali po drobných chybách v obraně 2 rychlé góly. Pak jsme zvedli hlavu a po dlouhém autu Michal Karas se ve velké šanci ocitl Přemysl Šmejkal, ale z blízké se mu nepovedlo zakončit. Následně Tomáš Koukal zabránil 200% šanci soupeře. Při naší trvající snaze se nám před poločasem podařilo snížit na 1:2, kdy po rozehrávce přímého kopu skóroval tvrdou střelou Josef Bolen. Přes velkou únavu jsme vrhli další síly do útoku v 2.poločase. Alexandr Kučera odtáhl soupeře a ke střele se dostal Michal Moravec, ale soupeř se štěstím vyrazil na roh. Následně krásnou střelou trefil břevno litevské branky Vladimir Richter. Potom ale z rychlého brejku soupeř zvýšil na 3:1. Ještě jsme se pokusili zápas zvrátit, ale Martin Kolář nedokázal přesně přihrát zcela volnému Michalovi Karasovi před odkrytou branku. A poté bohužel nezpracoval krásný přesný křížný pas Pavla Rokyty. Po dalších zdravotních trablich nám pri minimu střídání docházely síly na zvrat a soupeř ještě 2x skóroval. Tak snad se do zítra zlepší zdravotní stav a vrátíme se na vítěznou vlnu. Jak pravil zkušený Vláďa Richter, dnes nebyl den D a chybělo i trocha štěstí při našich šancích za stavu 2:1. ☹☹⚽️🇲🇽